1. Zapomeňte na nízké skřínky
v malé kuchyni, linka může sahat až ke stropu. Spotřebiče nechte umístit do řady nad sebou. Investujte do různých důmyslných vychytávek, v případě malých prostor stojí za to zaplatit za radu designérů a architektů, kteří je umí efektivně využít.
2. Myslete do budoucna
Při koupi bytu se předem rozmyslete, kam budete ukládat věci. Je lepší pořídit si byt s velkou komorou a menším obyvákem než naopak. Není nic horšího než rotoped či vysavač v obývacím pokoji.
3. Vsaďte na truhly a komody
Využijte každého prostoru. proč mít u sedačky odkládací stolek se skleněnou deskou a čtyřmi nožičkami, když úplně stejně poslouží nízká komoda se zásuvkami nebo truhla s rovným odkládacím povrchem.
Jsou to velké plastové pytle s otvorem, do kterého se vloží oblečení a hubicí z vysavače se z nich vycucne vzduch. Tím se jejich objem sníží o třetinu. Jsou ideální například na ukládání oblečení, které právě nenosíme.
5. Milujte svůj sklep
Pokud bydlíte v paneláku nebo činžáku, domluvte se se sousedy, rekonstruujte sklepy a půdy. Dopřejte jim pořádné zabezpečení proti zlodějům. Jen díky tomu vám je pojišťovny slušně pojistí a můžete tam s klidem v duši uložit svá drahá kola, lyže a další sportovní vybavení.
6. Krabice jsou krásné
Mít věci uložené v krabicích není ostuda, naopak. Než mít předsíň plnou míčů, tenisek a přileb, je lepší mít u dveří jednu krabici a dávat je do ní. Mnohé obchody nabízejí kartonové krabice různých barev a potisků, které mohou udělat v bytě hodně parády.
7. Dům má mít velkou technickou místnost
Garáž nestačí, jinak je v ní auto brzy zavalené věcmi. Už při stavbě domu na to pamatujte a nezapomeňte na místnost, v níž bude kromě bojleru a dalšího technického zázemí místo na lopatu na sníh, hrábě, sekačku, koště na listí, smetáky, kbelíky a další zahradní náčiní.