Ve 21. století má existuje na výběr z nespočtu výrobců a typů dvěří. To může přivést dilema, jaké dveře si máte vybrat. Pokusím se Vám osvětlit typy dveří a výhody a nevýhody určitých typů.
Deskové dveře jsou dnes nejrozšířenějším typem dveří, které zkrášlují váš interiér.
Avšak deskové dveře nejsou až tak protihlučné jako třeba rámové dveře, ikdyž můžeme si přikoupit výplň Homalight, která nám zvýší bytelnost dveří naopak u základní výplně (voština), která vypadá jak včelí úl, musíme očekávat, že dveře budou lehčí a méně bytelnější, než-li deskové dveře s výplní Homalight. Taková výplň Homalight vyjde na 847 kč s DPH. Do místností, kde nechcete, aby hluk pronikal dále, bych volil Homalight výplň.
Dále se dostáváme k povrchu, který volit?
Povrchy FINISH a GREKO jsou vhodné pro rodinné a bytové domy. Greko tvoří dojem že jsou dveře vyrobeny z pravého dřeva.
Povrch CPL je vhodný pro tzv. náročné prostory (vystavené vyšším teplotám, nadměrné vlhkosti nebo vysoké frekvenci používání).
Rámové dveře, které se vyznačují svou kvalitou a luxusním vzhledem za vyjímečnou cenu. Jejich největší předností je vysoká pevnost, kterou dosahují díky plnému masivnímu rámu a zpevňujícím příčkám. Dvojité napojení dveří kolíkovým spojem a na perodrázku v kombinaci s mírně zaoblenou hranou dveří na které není žádný viditelný spoj dodá dveřím maximální životnost a pevnost.
Povrchy rámových dveří
Jako u deskových dveří zde patří povrch GREKO a povrch CPL, dále však přibývá povrch PREMIUM. Povrch PREMIUM je moderní velice odolný a strukturovaný povrch. Navíc pro dveře s povrchem PREMIUM používáme do konstrukce dřevěné vertikální rámy pro ještě lepší stabilitu. Díky těmto vlastnostem dveře v tomto povrchu zaručují dlouhé bezporuchové použití i v náročných podmínkách.
Vchodové dveře vhodné třeba do paneláku
Vyhoďte staré dveře a kupte si stylové vchodové dveře. Vchodové dveře do bytu nebo vnitřní vstupní dveře se liší od interierových dveří zvýšenou odolností a často mají vzduchovou neprůzvučnost.
Posuvné dveře
Posuvné dveře na stěnu nebo posuvné dveře do pouzdra Vám mohou také pomoci pokud se vám klasické otevírací křídlo nehodí.
Bezpečnostní dveře
V dnešní době jsou potřeba i bezpečnostní dveře. Bezpečnostní dveře se dělí dle bezpečnostních tříd,
RC1 – Příležitostný zloděj se pokouší o vloupání s použitím malého jednoduchého nářadí a fyzickým násilím, např. kopáním, narážením ramenem, zdviháním, vytrháváním. Zloděj nemá žádné zvláštní znalosti o úrovni odolnosti MZS, má málo času a snaží se nezpůsobit hluk.
RC2 – Příležitostný zloděj se navíc pokouší o vloupání s použitím jednoduchého nářadí a fyzickým násilím. Má malé znalosti o úrovni odolnosti MZS, má málo času a snaží se nezpůsobit hluk.
RC3 – Zloděj se pokouší překonat MZS při použití páčidla délky 710 mm a dalšího šroubováku, ručního nářadí, jako malé kladívko, důlčíky a mechanická ruční vrtačka. Zloděj má určité povědomí o systému uzávěru a s tímto nářadím je schopen těchto znalostí využít. Při použití páčidla délka 710 mm lze aplikovat zvýšené fyzické násilí.
RC4 – Zkušený zloděj používá navíc zámečnické kladivo, sekeru, dláta, sekáče, přenosnou akumulátorovou vrtačku atd. Toto další nářadí umožňuje zloději rozšířit počet způsobů napadení, případně jejich kombinace – vrtání, sekání, páčení, atd. Problém hluku zloděj neřeší.
RC5 – Velmi zkušený zloděj používá navíc jednoruční elektrické nářadí např. úhlovou brusku do průměru kotouče 125 mm, přímočarou pilu atd. Neznepokojuje se hlukem.
RC6 – Velmi zkušený zloděj používá navíc dvouruční elektrické nářadí např. úhlovou brusku do průměru kotouče 230 mm, přímočarou pilu atd. Neznepokojuje se hlukem.
Pro více informací navštivte internetový obchod https://www.dvereaz.cz/