nádrž

Při splachování, praní, úklidu a zalévání spotřebujete více vody, než si myslíte. Daleko více, než vypijete. A přitom pro všechny tyto účely používáte pitnou vodu. Seznamte se s nádržemi na dešťovou vodu a s každou kapkou spadlou z nebe šetřete přírodu i své úspory.

K čemu se dešťová voda hodí

Můžete si pod okap domu nebo chaty postavit prázdný plastový barel, čekat, až do něj naprší, a touhle vodou potom zalévat záhony. Jenomže dešťová voda najde uplatnění nejen venku, ale i uvnitř vašeho bydlení: při praní (oceníte přirozenou měkkost deštové vody), umývání nádobí, splachování toalety, vytírání podlahy, umývání oken, dokonce ji využijete i ke koupání.

Není dešťová voda špinavá?

Při zalévání zahrady to řešit nemusíte, ale pro mytí nádobí a koupání je třeba dešťovou vodu přečistit. Jednoduše řečeno: kde nepostačuje nevzhledný barel, pořiďte si samonosnou nádrž na dešťovou vodu, která obsahuje podzemní sběrný filtr. Ten zachytí nečistoty, které by mj. mohly poškodit čerpadlo a zapříčinit kažení zachycené vody.

Perfektním řešením jsou proto nádrže na dešťovou vodu 3v1, kdy se vybavíte vším potřebným takříkajíc na jeden zátah. Nádrž, filtr a čerpadlo jsou prostě nerozlučná trojka.

Jak vybrat nádrž na dešťovou vodu

Při výběru nádrže na dešťovou vodu se řiďte hned několika skutečnostmi:

  • jak velkému a vytíženému objektu bude nádrž sloužit,
  • k čemu všemu plánujete zachycenou vodu využívat,
  • jak jste na tom ve své lokalitě s množstvím srážek,
  • do jakého podloží se chystáte nádrž usadit.

Velikost nádrže na dešťovku

Představte si dva extrémy: pár, který si pořizuje nádrž na dešťovou vodu na chatu, kde tato voda bude sloužit pouze pro zálivku záhonu, vs. rodina ve větším domě, která chce zachytávat vodu pro zalévání, úklid, splachování a mytí.

Je jasné, že co do objemu, budou nádrže odlišné. Zatímco chatařům postačí 2000l nádrž, rodina by se měla porozhlédnout po objemu až 10 000 l. Pokud nepatříte ani do jedné skupiny, zvolte nádrž o objemu 5 000–8 000 litrů.

Typ nádrže pro záchyt dešťové vody

Narazili jste na nabídku nádrží samonosných, dvouplášťových a k obetonování a tápete, pro kterou se rozhodnout? Záleží na tom, jestli nádrž usadíte do míst jílovité či skalnaté půdy – tam se hodí nádrže dvouplášťové a k obetonování. Pokud se u vás nenachází takto specifické podmínky, zvolte samonosnou nádrž.

Nezapomeňte pořídit vhodné příslušenství k nádržím, ať už vyberete kterýkoliv jejich typ.

Jak moc ušetříte

Dešťová voda je zadarmo. Jejím zachytáváním v kvalitní nádrži a následným využitím pro mnoho účelů, pro které jste dosud zbytečně užívali jen pitnou vodu, ušetříte až 50 % nákladů.

Pokud vás dosud trápil vodní kámen v útrobách pračky, díky praní v zachycené dešťovce už nekoupíte jediný změkčovač vody a prodloužíte i životnost celé pračky.

Jděte na to logicky a využívejte dešťovou vodu. Řešení jak ušetřit, vám padá přímo z nebes.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno