wellness

Mít doma vlastní místo pro relaxaci je snem mnoha z nás. S rostoucími nároky na kvalitu života se však s některým z typů domácího wellness budeme setkávat čím dál více. Pokud zrovna o nějakém přemýšlíte nebo ho už plánujete, představíme vám teď několik možností, jak si funkční oázu pohody zařídit.

2 rady nad zlato pro každé wellness

Správně navržené domácí wellness poznáte tak, že jeho jednotlivé části na sebe budou logicky správně navazovat. Takže například ochlazovna bude hned vedle finské sauny. Protože ochlazení na saunování přímo navazuje a vy tak nebudete muset chodit několik zbytečných metrů navíc na druhý konec wellness.

Další výhodou dobře navrženého wellness je nízká energetická náročnost. Protože nic neotráví více než zbytečně vysoké účty za elektřinu.

Se všemi těmito záležitostmi vám rádi poradí návrháři, kteří již několik desítek či stovek wellness navrhli a postavili. Nejdůležitější rada po plánování domácího wellness tedy zní: správně a funkčně to téměř jistě sami nenavrhnete.

A druhá rada zní: stavba wellness je příliš složitá, aby ji zvládla kdejaká stavební společnost. Nechte to odborníkům, kteří se wellness zabývají jako hlavní činností a nebudete litovat. Existuje bohužel mnoho náležitostí, návazností a zákonitostí, které zřejmě ani vy, ani běžná stavební firma neznáte.

3 zóny pro zdraví i pohodu aneb co musíte ve svém wellness určitě mít

1. Vodní zóna

Do této kategorie patří všechny wellness prvky, kde hraje hlavní roli voda. Máte-li dostatek místa, určitě do svých plánů zahrňte bazén. Vaše děti vás budou milovat!

Pro malá wellness je ideální vířivka s masážními tryskami nebo swim-spa, což je vířivka s protiproudem, ve které se dá plavat. Do této zóny se počítá i ochlazovna, tj. ochlazovací bazén, polévací vědro nebo sprcha.

2. Tepelná zóna

Možná vůbec nejdůležitější část wellness. Téměř vždy zde bude finská sauna, což je dřevěná stavba s teplotami kolem 100 °C a suchým vzduchem, kde jako zdroj tepla slouží saunová kamna. Pozor: sauna vždy vyžaduje možnost odvětrání a přívodu vzduchu.

Infrasauna je mladší sestřičkou finské sauny, jako zdroj tepla zde slouží infrazářiče a teploty uvnitř se pohybují kolem 30 – 60 °C.

infrasauna

Nižší teploty 40 – 50 °C a naopak vysoká vlhkost vzduchu až 100 % na vás čeká v parní lázni, někdy také nazývané parní kabina.

3. Relaxační zóna

Tělo si musí po každé wellness proceduře odpočinout a načerpat síly. K tomu slouží odpočívárna – prostory, kde najdete pohodlná lehátka, často keramická a vytápěná, anebo luxusní křesílka.

Protože je lepší jednou vidět než stokrát číst, doporučíme vám nezávaznou návštěvu wellness showroomu společnosti Wellness-Vision v Praze – Uhříněvsi, kde si budete moci prohlédnout i vyzkoušet všechny části wellness, které jsme v tomto článku zmínili.

www.wellness-vision.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno