živý plot

Pro živé ploty se na svém pozemku rozhoduje stále více lidí. Čím dál více z nich totiž objevuje jejich skutečnou krásu. I my musíme uznat, že živý plot skutečně může být perličkou zahrady, ovšem pouze za předpokladu, že je o něho řádně postaráno. Chcete-li, aby byl živý plot chloubou i vašeho pozemku, musíte vědět, jak o něho správně pečovat.

Živý plot si vyžaduje čas, ale stojí za to!

Živý plot nadchne především ty z vás, kteří tíhnou k přirozenému vzhledu zahrady, do kterého jen minimálně (nebo ideálně vůbec) zasahují umělé prvky. Živý plot podtrhne přirozený design zahrady a krásně s ní splyne, společně vytvoří harmonický celek, který dokáže pohladit na pohled i na duši. Je ale nutno dodat, že si živý plot nárokuje poměrně dost času a to nejen v období střihací sezony. Ve finále to ale rozhodně stojí za to.

Zálivka a hnojení

Nejen po výsadbě, ale i v dalších letech musíte myslet na dostatečnou a pravidelnou zálivku. Živé ploty vyžadují stále vlhkou půdu. Zapomínat byste neměli ani na hnojení – ideální je za pomoci mulčovací kůry. Ta rostlinám dodá potřebné a důležité živiny.

Základní zásady stříhání živého plotu

Zde nejdříve podotkneme, že vždy záleží na vámi vybraném druhu dřeviny. Pokud zvolíte například zerav zahradní, čeká vás zastřihování jen jednou do roka a to především kvůli regulaci jeho výšky. Pakliže se rozhodnete pro opadavé dřeviny, pak počítejte s tím, že s nůžkami budete muset vyrazit do práce ideálně dvakrát do roka.

Samozřejmostí je průběžné odstraňování uschlých větviček. Dejte si pozor, abyste zastřihávali pouze mladé větvičky, nikoli dřevnaté části rostlin, čímž byste živému plotu jedině uškodili. Pro tvarování živého plotu, který bude ozdobou zahrady, je nejlepším obdobím únor, tedy s dostatečným předstihem před začátkem vegetačního období.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno